Diamentowa technika wiercenie jest bezudarową, bezpyłową, cichą metodą pracy pozwalającą na uzyskanie idealnych otworów każdym materiale. Jest to technika, która nie ma ograniczeń, ilość, rodzaj zbrojenia nie stanowią najmniejszego problemu.
Wielu potencjalnym klientom może się wydawać, że stosowanie wiertnicy diamentowa do wykonania otworów w betonie może być drogie i nieopłacalne. Jest to jednak złudne wrażenie. Po pierwsze – wiertnice do betonu i wiertła diamentowe są droższe w zakupie ale znacznie tańsze i skuteczniejsze w eksploatacji w porównaniu do konwencjonalnych wierteł widiowych. Po drugie, zamawiając usługę wiercenia – nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu. Będzie pracować tylko tyle czasu ile jest potrzebne do realizacji zlecenia.

WIERTNICE DO BETONU pozwalają na wykonywanie otworów od 6mm-800mm, w zależności od potrzeb i zastosowania dzielimy je na wiertnice do betonu z napędem elektrycznym lub wiertnice do betonu z napędem hydraulicznym. W skład każdej wiertnicy do betonu wchodzi stojak + silnik, silniki i ich moce uzależnione są o zakresu średnic w jakich mają pracować.

W wiertnicach do betonu stosuje się silniki o mocy od: 1300W – 7500W.

W przypadku silników najsłabszych, zarazem najmniejszych istnieje możliwość wiercenia bez udziału stojaka tzw. „wiercenie z ręki”. Każda wiertnica do betonu zaopatrzona jest w stojak, który pozwala na stabilne wiercenie oraz znaczne zwiększenie tempa pracy oraz żywotności wiertła. Statyw wiertnicy jest tak skonstruowany aby dzięki niemu można był wykonać otwór pod kątem co doskonale sprawdza się nawet w nietypowych w przewiertach kanalizacyjnych Wiercenie wiertnicą do betonu odbywa się w 95% przypadków na mokro, powoduje to wypłukiwanie urobku podczas wiercenia oraz chłodzenie wiertła diamentowego, ma to znaczący wpływ na poprawienie żywotności wiertła diamentowego stosowanego w wiertnicach do betonu.
Dzięki specjalnemu odsysaczowi wody przy pomocy wiertnicy możemy również wiercić otwory w suficie. Bez żadnego problemu poradzi sobie w odwiertach w ścianach i podłogach bez użycia udaru ani wibracji.
Pracując z wiertnicą mamy pewność, że nie naruszymy struktury materiału wierconego. Jest to szczególnie bardzo ważne np. w przypadku wykonywania przewiertów w fundamentach lub elementach nośnych. Mikropęknięcia powstałe w skutek zastosowania udaru osłabiają materiał co może mieć wpływ na stabilność konstrukcji.